You are on PERI's international website. Click here to switch to PERI USA. Click here to view all PERI websites.

15
okt.
15
okt.

PERI būvē pirmo 3D printējamo dzīvojamo māju Vācijā

2020. gada 15. okt.


Vestfālene, Vācija

Veizenhornā (Bavārijā) / Bekumā (Ziemeļreinā-Vestfālenē), 2020. gada 29. septembrī. Uzņēmums PERI GmbH Bekumā, Ziemeļreinā-Vestfālenē, būvē Vācijā pirmo 3D printējamo dzīvojamo māju. Divstāvu savrupmāja ar apmēram 80 kvadrātmetru dzīvojamo platību katrā stāvā tiek būvēta nevis parastajā veidā, bet printēta ar 3D būvniecības printeri.

 

Šo būvniecības metodi Vācijā izmanto pirmo reizi, un pēdējās nedēļās un mēnešos tā ir pilnībā apstiprināta normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā. Inženieru birojs Schießl Gehlen Sodeikat atbalstīja koncepcijas izstrādi apstiprinājuma iegūšanai, bet attiecīgo sertificēšanas testu plānošanu un izpildi veica Minhenes Tehniskā universitāte. Ēku projektēja MENSE-KORTE ingenieure + architekten, un pasūtītājs ir Hous3Druck GmbH. Printējamā betona ražošanai izmantotos materiālus piegādā uzņēmums HeidelbergCement.

 

Ziemeļreinas-Vestfālenes federālā zeme atbalsta 3D būvniecības printēšanas projektu Bekumā sava “Innovatives Bauen” (novatoriskās būvniecības) attīstības plāna ietvaros. Šodien Ziemeļreinas-Vestfālenes federālās zemes reģionālās identitātes, kopienu un vietējo pašvaldību, celtniecības un dzimumu līdztiesības ministre Ina Šarrenbaha tika informēta par pašreizējo situāciju būvlaukumā Bekumā.

 

“Ziemeļreinas-Vestfālenes inovācija Vācijai ir digitāla, dinamiska un gatava printēšanai – tie ir mūsu atslēgas vārdi, raugoties būvniecības nākotnē. Mēs lepojamies, ka mūsu federālajā zemē tiek būvēta pirmā 3D printējamā māja. Ar to Ziemeļreina-Vestfālene Vācijas mērogā ir kļuvusi par pionieri. Ne rīt, ne kādudien, bet šodien. Ziemeļreinas-Vestfālenes pavalsts valdība sniedz īpašu atbalstu ieguldījumiem būvniecības inovāciju attīstībai: 3D mājas celtniecībai subsidēti 200 000 eiro. Arī turpmākie projekti paredzēti printēšanas sistēmā, ”skaidro Šarrenbahs.

 

"3D printējamās dzīvojamās mājas būvniecība Bekumā ir pavērsiens 3D būvniecības printēšanas tehnoloģijā," saka PERI GmbH inovāciju un mārketinga direktors Tomass Imbahers. “Esam pilnīgi pārliecināti, ka būvniecības printēšana dažos tirgus segmentos turpmākajos gados kļūs arvien nozīmīgāka un tai ir ievērojams potenciāls. Šobrīd Vācijā tiek izstrādāti jauni dzīvojamo māju printēšanas projekti. Mēs lepojamies, ka PERI ar iesaistīšanos projektā Bekumā ir kļuvusi par pionieri un priekšgājēju šai jaunajai būvniecības metodei.”

 

"Uzskatām, ka mēs, uzņēmums PERI, esam vadošais novators mūsu tirgos," stāsta PERI grupas valdes finanšu un organizācijas nodaļas direktors un pārstāvis Dr. Fabians Krahts. “Viens no aspektiem, kas to nodrošina, ir izsvērtie ieguldījumi start-up uzņēmumos, kuri piedāvā jaunus risinājumus mūsu tirgos. 3D printēšana ir biznesa segments, kas attīstījies no šī ieguldījumu portfeļa un tagad ir nonācis tirgū. Bekumas veiksmes stāsts ir apliecinājums tam, ka esam izvēlējušies pareizo pieeju.”

 

“3D būvniecības printēšana būtiski maina to, kā mēs būvējam, un dzīvojamo māju celtniecības procesu. Tā kā šī ir pirmā šāda veida ēka, mēs cenšamies printēt lēnāk, nekā tas faktiski būtu iespējams,” saka PERI GmbH ražošanas un piegādes ķēdes direktors Leonards Braigs. "Mēs vēlamies izmantot iespēju gūt papildu pieredzi ikdienas darbībā, jo tas palīdzēs efektīvāk izmantot mūsu tehnoloģiju izmaksu samazināšanas potenciālu nākamajā printēšanas projektā."

 

Mājas projektu izstrādājis MENSE-KORTE ingenieure + architekten birojs pēc uzņēmuma Hous3Druck GmbH pasūtījuma. “Betona printēšanas process mums, projektētājiem, sniedz lielu brīvību ēku projektēšanā. Izmantojot parastās būvniecības metodes, tas būtu iespējams tikai ar lielām finansiālām izmaksām,” stāsta arhitektūras prakses Bekumā MENSE-KORTE ingenieure + architekten partneris arhitekts Valdemārs Korte. “Būvējot printējamo dzīvojamo ēku Bekumā, mēs demonstrējam būvniecības printēšanas procesa potenciālu. Mūsu komandai ir liels gods realizēt pirmās 3D printējamās dzīvojamās mājas celtniecības projektu Vācijā. Mēs ticam printēšanas tehnoloģijas turpmākajai dzīvotspējai būvniecības nozarē, un mūsu plānos jau ir citi 3D printēšanas projekti.”

 

 

 

Printēšanas tehnoloģijas un materiāli

PERI printēšanai izmanto BOD2 tipa 3D printerus. Šī printēšanas tehnoloģija nāk no dāņu ražotāja COBOD. PERI lielāko daļu akciju COBOD uzņēmumā ieguva jau 2018. gadā. Bekumā izmantotais BOD2 printeris ir portālprinteris, kas nozīmē, ka printēšanas galva pārvietojas trijās plaknēs uz droši uzstādīta metāla rāmja. Līdz ar to ieguvums ir tas, ka printeris var pārvietoties pa rāmi un ieņemt jebkuru pozīciju konstrukcijā un tas ir jākalibrē tikai vienu reizi.

 

Printēšanas procesā izmantoto materiālu “i.tech® 3D”, ko HeidelbergCement izstrādāja tieši 3D printēšanai. Tā īpašības ir pielāgotas 3D konstrukciju printēšanas konkrētajām prasībām, un tas lieliski darbojas ar BOD2 printeri. Tā tiek nodrošināta konsekventa virzība visā būvniecības projektā.

 

“Mūsu sadarbība ar HeidelbergCement bija efektīva un novatoriska. Viņi pieņēma būtiski svarīgus lēmumus, lai ātri un viegli noskaidrotu visus neatrisinātos jautājumus attiecībā uz būvniecības metodēm un printēšanas materiāliem,” pauž PERI 3D būvniecības printēšanas vadītājs Fabians Meijers-Brecs,.

 

Ēkas konstrukciju veido trīsdobumu sienas, kuras piepilda ar izolācijas maisījumu. Printēšanas laikā printeris atstāj vietas ūdensvada, elektroinstalācijas utt. caurulēm un savienojumiem, kurus uzstāda vēlāk. BOD2 printera sertifikācija paredz, ka printēšanas laikā ir iespējams veikt darbus printēšanas zonā. Tādējādi ar rokām veicamos darbus, piemēram, tukšu cauruļu un savienojumu montāžu, var bez grūtībām apvienot ar printēšanas procesu.

 

Printera vadībai ir nepieciešami tikai divi operatori. Printera galvu un printēšanas rezultātus uzrauga kamera. Ar ātrumu 1 m/s BOD2 šobrīd ir ātrākais tirgū pieejamais 3D būvniecības printeris.

Dubultsienu 1 m² platībā BOD2 izveido vien aptuveni 5 minūtēs.

 

 

Par PERI:

Ar 1685 miljonu eiro apgrozījumu 2019. gadā PERI ir viens no vadošajiem veidņu un sastatņu sistēmu ražotājiem un piegādātājiem pasaulē. Ģimenes uzņēmums, kura galvenā mītne atrodas Veizenehornā, Vācijā, kurā strādā vairāk nekā 9500 darbinieku, kurā ir vairāk nekā 60 meitasuzņēmumu un vairāk nekā 160 noliktavu, saviem klientiem nodrošina novatorisku sistēmu iekārtas un plaša spektra pakalpojumus visās būvindustrijas jomās un sastatņu tehnoloģijās.

 

 

Kontakti:

 

Markuss Voēls (Markus Woehl)
PERI GmbH Komunikācijas nodaļas vadītājs

Tālr.       +49 (0)7309 950-1310

Mob.tel. +49 151 728 33274

markus.woehl@peri.de